Sonos Kwartet to my – grupa zaprzyjaźnionych muzyków wywodzących się z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso.

Jesteśmy również absolwentkami Akademii Muzycznej w Katowicach i muzykami różnych formacji muzycznych : Kwintetu Kameralistów Aukso, Ostravskiej Bandy i Sonos Kwartetu. Z zespołami tymi miałyśmy możliwość występowania na licznych festiwalach w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Sonos Kwartet zainaugurował swoją działalność koncertem w Moskwie na zaproszenie Instytutu Polskiego.
W skład zespołu wchodzą instrumenty smyczkowe oraz flet, co stwarza bardzo interesujące możliwości aranżacji różnorodnych utworów muzyki klasycznej, musicalowej, filmowej i popularnej. Warto też dodać, że instrumenty smyczkowe na których grają muzycy to instrumenty zabytkowe, pochodzące z XVIII i XIX wieku zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Natomiast flecistka Małgorzata Hlawsa jest autorką Podręcznika współczesnych technik fletowych , który został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Praca nad podręcznikiem sprawiła, że zainteresowania muzyczne zespołu skierowały się w stronę muzyki improwizowanej, współczesnej, jazzowej oraz flamenco.

Nasze doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej aktywności w świecie muzycznym, niesłabnący entuzjazm i radość ze wspólnego grania to atrybuty, które oferuje Sonos Kwartet.

Muzycy:
Małgorzata Hlawsa - flet
Marta Huget-Skiba - skrzypce
Anna Grzybała - altówka
Joanna Urbańska-Mikszta - wiolonczela

 

2016 © SONOS Kwartet. Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: fdgstudio.net